FE_IR

 

Firma M sp. z o. o. planuje rozpoczęcie projektu badawczo-rozwojowego, wstępny tytuł projektu: Musicon BAND – kompleksowy system edykacyjny wspierający terapię dzieci i młodzieży.

 

„Musicon” to unikalny instrument muzyczny zaprojektowany do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Pozwala na jednoczesne komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Działa na analogicznej zasadzie co katarynka lub pozytywka. Proste mechanizmy uruchamiają dźwięki. Jego prostota powoduje, że każde dziecko intuicyjnie wie, jak się nim posługiwać. Angażuje dzieci w aktywności ściśle powiązane z rozwojem kreatywności. Wspomaga rozwój małej motoryki, myślenia abstrakcyjnego umiejętności społecznych i wyobraźni. Uczy (wspomaga) także matematyki, programowania i muzyki a także wspiera rozwój zdolności manualnych

Rezultatem projektu będzie kompleksowy system edukacyjny oparty na bazie wykorzystania instrumentu Musicon, rozbudowanego o moduły zarówno muzyczne i niemuzyczne, dodatkowe elementy niezależne, pacynki, maty, dywany edukacyjne oraz nowe rozwiązania wizualne, które zwiększą znaczenie wykorzystania nowoczesnych narzędzi w edukacji przedszkolenej i szkolnej.

W związku z roznącym zapotrzebowaniem rynku, oraz z widocznymi w trakcie wcześniejszych testów instrumentu Musicon jego cech terapeutycznych system Musicon BAND będzie posiadał cechy wspierające terapię dzieci.

 

Czas trwania projektu: 01.04.2019 r. – 31.03.2022 r.


Zapraszamy do udziału w przetargach:

1. Zapytanie ofertowe nr 2018/10/1 - Usługa wykonania badań zgodności przedmiotów dydaktyczno-terapeutycznych z wymaganiami Dyrektywy 2009/48/WE, norm PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-9, Rozporządzeń REACH i TZO, Dyrektywy RoHS.

link do zapytania >